Новини
11.02.19 18:01
 

Мінекономрозвитку оцінило обсяг тіньової економіки України

Рівень тіньової економіки України у січні-вересні 2018 року склав 32% від офіційного ВВП, що на 1 в.п. менше порівняно з аналогічним періодом 2017 року. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані регулярного дослідження Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ).Як зазначили в міністерстві, 32% - найнижчий рівень за останні 10 років у розрахунку за період 9 місяців кожного року.

Детінізація української економіки стала можливою завдяки:
продовженню позитивних економічних тенденцій та збереження ознак загальної економічної стабілізації;
посиленню ринкових тенденцій та поступової оптимізації процесів формування цін на внутрішніх ринках, у тому числі внаслідок демонополізації ринків поряд із впроваджуваною НБУ жорсткою монетарною політикою задля стримування інфляції в межі цільового діапазону;
збереженню сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні, що засвідчується достатньо високим рівнем ділової активності бізнесу та покращенням очікувань.


"Водночас динаміка детінізації української економіки стримується нерозв’язаними проблемами, які негативно позначаються на розвитку економіки країни в цілому. Це, зокрема, наявність непідконтрольних владі територій, утворених у ході військової агресії на Сході країни", - зазначили в МЕРТ.Нагадаємо, за оцінками Національного банку, за 2018 рік українська економіка зросла максимально за сім років - на 3,3%.Зазначимо, Національний банк України (НБУ) 25 жовтня 2018 року залишив без змін прогноз економічного зростання на 2018-2020 роки: 3,4% в 2018 році, 2,5% у 2019 році і 2,9% в 2020 році.


Источник www.rbc.ua